O NÁS

Většina dospělých si myslí, že jejich schopnosti jsou TY nejlepší. Děti si to nemyslí, protože o tom ještě zbytečně nepřemýšlejí.

Nemyslíme si a nepovyšujeme se, že jsme lepší než někdo, ale pracujeme na tom být lepší než včera.

  BUGEIKAN - KIDO RYU (Bugei Kan Jiin - Kido Ryu z.s.) je škola tradičních bojových umění a spolek k rozvoji fyzické a psychické odolnosti, spirituality a bezpečnosti jedince.

    Praktikujeme AIKIJUJUTSU (bojové umění beze zbraně), KENJUTSU (boj s mečem), JOJUTSU (boj s holí), TANTOJUTSU (boj nožem), REIKI, ZAZEN (meditace).
    
    Rok 2018 byl pln chystaných změn, jako např. redefinice školy, založení spolku, přestěhování školy, vznik sekce KTS SELF DEFENSE. V roce 2018 jsme také otevřeli malou klubovou samoobslužnou čajovnu v hale, otevřely se další hodiny pro dospělé a je i k dispozici "chrámový azyl" (možnost přespání po dohodě).

Aktuálně v roce 2019 / 2020 chystáme nový web, jednáme o větším cvičebním prostoru, přijali jsme také významnou návštěvu z Japonska a hlavního učitele školy čeká stáž v zahraničí. Pracujeme na sobě a začínáme pátý rok naší společné cesty.

Sledujte naše aktuality a děkujeme Vám za přízeň.


    
    Překlad názvu naší školy (chrámu):

BUGEIKAN JIIN 武 芸  寺 院 chrám bojových umění 
KIDO RYU  城 戸  samotné slovo KIDO znamená starou vstupní bránu (branku), ale také i třeba jas.
RYU  流 styl, škola 
AIKIJUJUTSU 合 気 柔 術  jedno z původních bojových umění samurajů, tzv. Koryu (stará škola, styl), “předchůdce a původce” známého Aikidó

Poetický překlad KIDO RYU: „Pojďme pootevřít bránu ve Vašem chrámu do nikdy nekončícího světla poznání.“   HLAVNÍ UČITEL
 RICHARD ALEXA

Aikijujutsu 2. dan, Musado MCS 1. st.
Učitelé - Hubert Krejčí, Josef Mádl, VP AČR, Ichi San, Kojima Makoto
MŠMT ČR a mezinárodně akreditovaný instruktor bojového umění a sebeobrany

MPSV ČR akreditovaný pracovník v sociálních službách
Absolvent OŠVP VAV Vyškov - bezpečnostní vzdělání
Kurz BARTS for CLS - kurz první polní pomoci v boji
Lektor první pomoci dle zákona - obor: Všeobecná zdravotní sestra
Kurz ČSA - bezpečnostní doprovod letadel
Udělena prověrka na stupeň "Tajné"
Tvůrce směrnic a bývalý velitel zásahové skupiny u VP AČR
Kurz a vedení výcviku CQB - "vstupy do budov"
Kurz Combat Pistole
Kurz psychologie zvládání davu - SPJ PČR
Profesní osvědčení - Instruktor výcviku řízení vozidla sk. "B"

 

Nedokonalost po velkém třesku utvořila vesmír. Dokonalost znamená konec a smrt, tak buďme prostě nedokonalý, avšak neustále kráčejme po cestě k dokonalosti. To platí nejen v bojovém umění.

Osobní haiku: Pod hladinou pohyb neustal - nad hladinou ticho a klid.


Nejen o sobě o osobě: Richard Alexa (*1979 – †, doplňte „za chvilku“ později)

Kido Ryu Aikijujutsu jsem založil přesně v čase  a roce 2015, který uzrál a vy vytvoříte „něco od srdce.“  Pokud mám psát o sobě a svojí cestě, je to subjektivní sdělování mých zkušeností a ty jsou zde nepřepsatelné a nepřenositelné.
Vaše cesta je jen vaše, vaše zkušenosti, váš čas věnovaný studiu, cestě… Nikdo to za Vás neudělá, neodcvičí, žádná asociace ani společenství nezmění fakt, že na cestě v bojovém umění jste jen vy – svobodný jedinec, který jde po svojí cestě a pomyslně se na cestě k někomu pouze připojí. Tuto cestu můžete mít společnou, ale kdysi v mládí jsem napsal, že „boty na té cestě má holt každý jiné.“  
Nemám patent na nejlepší Budó / Bujutsu, styl, techniky, atp. a natož o sobě smýšlet jako o nejtradičnějším, nejsprávnějším mistrovi v čemkoliv. Velikost ega, ješitnosti, zbabělosti…, je přímo úměrná smýšlení o sobě o své nadřazenosti, jinakosti či výjimečnosti.
Přes všechny nedokonalosti, které mám, se lidsky snažím dát maximum k práci a rozvoji s dětmi i dospělými a učinit, tak svoje já menší a věnovat se opravdu pouze studiu bojového umění.
Bojovému umění se věnuji s přestávkami zhruba 18 let. Za svůj studijní čas v bojovém umění jsem se setkal se čtyřmi učiteli z Japonska. Velice děkuji za tyto možnosti a zároveň velice děkuji i svým českým učitelům z mládí a to především Hubertu Krejčímu, Josefu Mádlovi a učitelům z působení v AČR. Díky svému pracovnímu působení a životním „zážitkům“ jsem měl i možnost zjistit, jak jste na tom, když na někoho míříte a prst je na spoušti, padáte s někým k zemi a jestli vaše ruka či vaše slova budou rychlejší a jak se stát pokorným a přesto „nečitelným“…  
V posledním desetiletí jsem si dodělal potřebná zákonná i mezinárodní vzdělání a hlavně měl tu možnost „nesehraně“ složit zkoušky na černý pás (dan). Tento „starý zkouškový systém“ jsem implementoval i do svojí školy. Proto nechci, aby student jen domluveně a nacvičeně sehrál techniky před komisí. Cvičení se zbraněmi a cvičení fyzické a psychické odolnosti je také nedílnou součástí vyšších technických stupňů v naší škole.
V poslední době si intenzivně uvědomuji ono poselství mých dvou posledních japonských učitelů, kteří až s neuvěřitelnou podobností hovořili o Budó / Bujutsu. Oba obdobně uvedli, že Budó (Bujutsu) není byznys, není to společnost XY, není to politika, atp., je to jen praktikování a cvičení jedince, nic víc!
Děkuji za toto neustálé vracení na obyčejnou cestu Budó / Bujutsu a to bez dalších zbytečností a to včetně i toho si myslet, že tohle a moje řeči jsou ty nejznalejší!
Poděkování patří pro Ichi San a panu K. Makoto.
V dojo jsem letos (2019) vytvořil, jak s oblibou říkám „ego wall“ (ego zeď), kde jsem umístil certifikáty a ocenění, které považuji za sdělitelné a i zákonně potřebné a zbytek zůstane v šuplíku. ;)
Bugeikan Jiin – Kido Ryu vždy zůstane nezávislou školou (chrámem bojových umění) a její rozvoj v oblasti materiální („byznysové“) bude pouze na zabezpečení adekvátních prostor na praktikování, pořádání akcí pro děti a dospělé a pro osobní rozvoj jedince.